Chamber of Commerce of Turkey and Switzerland

Handelskammer der Türkei und Schweiz

Türk-İsviçre Ticaret Odası

İzmir

Ekonomisi:

İzmir ekonominin itici güçlerinden biridir. Türkiye'nin ikinci büyük ticaret merkezi olup, Türkiye'nin endüstriyel üretiminin % 9,3 oluşturan önemli bir endüstriye sahiptir.

İzmir otomotiv, kimyasallar, endüstriyel makine ve ekipmanları, gıda ve içecek, yenilenebilir enerji, turizm, otomotiv yansanayi, bilgi ve iletişim teknolojisi alanlarında büyük bir potansiyele sahiptir. 1.772 uluslararası şirkete evsahipliği yapmaktadır.

Ticaret Merkezi:

İzmir bünyesinde 4.500’den fazla ihracat firması bulundurmaktadır. Geneleksel ihracat ürünleri arasında tarım ürünleri, makine ve mekanik cihazlar, araç parçaları, demir ve çelik, tütün, gıda ve tekstil ürünleri yer almaktadır.

İzmir, ayrıca dünya çapında pamuk, incir, üzüm, tütün, zeytin ve yüksek kalitede zeytinyağı ile ünlüdür.

İyi organize olmuş sanayi bölgesi, 2 serbest bölgesi, 1 aktif teknoloji geliştirme bölgesi, 4 önemli ticari limanı ile İzmir, bölgedeki yatırımlar için tam bir cazibe merkezidir.

İzmir'de uluslararası şirketlerin sayısı 2006 ile 2012 yılları arasında 108% artış göstermiştir.

Bu artışın başlıca faktörleri:

  • İzmir’in yurtiçi ve yurtdışı pazarlara yakınlığı.
  • Bir çok yetenekli işgücü mevcudiyeti
  • Düşük işçilik maliyetleri
  • Gelişmiş altyapısı
  • Hammaddeye erişim

Turistik Alanda Daha Geniş Bilgi İçin:

izm parm ucunda   izm kultur bak

İzmir'de ki Fuar Etkinlikeri:

izmir international fair

İsviçre'de Gayrimenkul Fırsatları

 

ALPLER’DE SİZE ÖZEL GAYRİMENKULLER

 

Rahat, huzurlu bir daireden, seçkin bir dağ evine kadar geniş bir gayrimenkul seçeneğine sahip olan Andermatt Swiss Alps, İsviçre'nin kalbinde çeşitli yaşam seçenekleri sunmaktadır.

 

Son yıllarda Andermatt, yapılan yatırımlar ve gelişmelerle dört mevsim keyfini sürebileceğiniz bir yerleşim yerine dönüşmüştür. Apartman daireleri, oteller ve dağ evleri, golfçüleri cezbeden 18 delikli Golf sahası, sadece İsviçre’nin en modern kayak merkezi olmanın dışında, merkez İsviçre’nin en büyük kayak pisti olan Ski Arena, bölgenin gelişmesini ve sevilmesini sağlamıştır.

 

DAHA FAZLA ..